UPDATED AUSTRALIAN SCHOOLS TEAMS FOLLOWING TWO INJURIES

These are the finals squads for the two Australian Schools Rugby Teams to play New Zealand and Fiji in the Tri Nations Series in late September early October.

The game details are–

Thursday 28th SeptemberFiji v NZ–2 p.m. at Knox Grammar School, Wahroonga

Monday 2nd OctoberN Z v Australian Schools Barbarians–1 p.m. at Knox

Australian Schools v Fiji–3 p.m. at Knox

Saturday 7th OctoberAustralian Schools Barbarians v Fiji –11.30 a.m. at T G Milner Field, Eastwood

Australian Schoolboys v New Zealand Schools–1 pm at T G MilLner Field

AUSTRALIAN SCHOOLBOYS – FULL TEAM

Updated as at 19th September.

  • Bo Abra (NSW) – St Stanislaus College
  • Angus Bell (NSW) – Newington College
  • Marco Bell (NSW) – Waverley College
  • Darcy Breen (NSW) – The Scots College
  • Lachlan Connors (QLD) – St Patrick’s College
  • Ben Donaldson (NSW) – Waverley College
  • Nick Frost (NSW) – Knox Grammar School
  • Will Harrison (NSW) – Marcellin College, Randwick
  • Albert Hopoate (NSW) – St Augustine’s College
  • Trevor Hosea (QLD) – Brisbane Boys College
  • Ciaran Loh (NSW) – The King’s School
  • William Lloyd (NSW) – Barker College
  • Kohan Herbert (QLD) – Downlands College
  • Noah Lolesio (QLD) – The Southport School
  • Lachlan Lonergan (ACT) – Trinity Christian College
  • Luca Moretti (NSW) – Waverley College
  • Jordan Petaia (QLD) – Brisbane State High School
  • Charlie Rorke (NSW) – St Ignatius College, Riverview
  • Seamus Smith (ACT) – Marist College
  • Tristan Stanghon (QLD) – Anglican Church of England Grammar School
  • Harry Wilson (QLD) – St Josephs College, Gregory Terrace
  • Thomas Woodcock (NSW) – Knox Grammar School
  • Finn Wright (NSW) – Waverley College

AUSTRALIAN SCHOOLS BARBARIANS – FULL TEAM

Updated as at 19th September

  • Moses Alo-Emile (QLD) – Brisbane State High School
  • Oliver Barden (VIC) – Brighton Grammar School
  • Max Douglas (NSW) – St Augustine’s College
  • Max Dowd (QLD) – The Southport School
  • Dylan Dowling (NSW) – St Joseph’s College, Hunter’s Hill
  • Apenisa Driti (NSW) – Griffith High School
  • William Goddard (ACT) – St Edmund’s College
  • Phoenix Hunt (QLD) – St Joseph’s College, Nudgee
  • Tom Iles (ACT) – Marist College
  • Brendan Jimieez (ACT) – St Edmund’s College
  • Tom Kibble (QLD) – Brisbane Boys College,
  • Wyll Holland—St Edmund’s College, Canberra
  • Viliami Lea—Ipswich Grammar Schools
  • Brody MacAskill (WA) – Aranmore Catholic College
  • Cullen Ngamanu (QLD) – Brisbane Boys College
  • Lachlan Osborne (ACT) – Canberra Grammar School
  • Campbell Parata (QLD) – The Southport School
  • Alex Sa’aga (VIC) – Melbourne Grammar School
  • Egan Siggs (QLD) – The Southport School
  • Lincoln Smith (ACT) – Marist College
  • Joey Walton (NSW) – Wadalba Community High School
  • Jack Winchester (Combined States) – Bishop Druitt College
  • Tom Yassmin (NSW) – The Scot’s College

 

 

Comments are closed.